Neden Butik (Sınırlı Sayıda Kişiye Özel ve Ücretsiz) Danışmanlık Hizmeti Veriyoruz?Yurtdışı eğitim sektörünün en önemli sermayesi, bu firmalar için çalışan insan kaynağıdır. Çalışanların niteliği ve kalitesi sayesinde kusursuz bir hizmet alınabilir. 
 
Bununla birlikte yurtdışı eğitim sektörü öğrenci mağduriyetlerinin en çok yaşandığı eğitim sektörünün bir alt dalıdır. Bunun ana nedeni sektörde çalıştırılan insanların hemen her ülke, okul ve şehir ve vize konusunda danışmanlık hizmeti vermeye çalışmasıdır. 
 
Oysa tek bir insanın hem İngiltere, hem Amerika, hem Kanada, hem Malta konusunda tüm bilgi ve donelere vakıf olması mümkün değildir, bu tıpkı bir kalp cerrahının aynı zamanda göz tedavisi yapmaya kalkışması gibi bir şeydir. 
 
Bununla birlikte yurtdışında eğitim sektöründe kariyer hedefi olan bir çalışanın “eğitim danışmanı” sıfatını kazanabilmesi için bu sektörde en az 3 yıl birçok kademede çalışmış olması gerekmektedir. Sektörde en az 3 yıl çalışmış, birçok öğrenci yerleştirme operasyonlarını yönetebilmiş insanlar “eğitim danışmanı” sayılabilir. 
Yurtdışı eğitim sektörünün en temel problemi nitelikli ve konusuna tam vakıf yurtdışı eğitim danışmanlarının azlığıdır. 
 
Bu tarz danışmanlar sınırlı sayıda olduğu için bugün sektörde yaptığı iş hakkında çok bilgisi olmayan insanlar çoğunlukta olduğu için çok sık bir şekilde küçük büyük öğrenci şikâyetlerini Siz de bizim gibi zaten duyuyorsunuzdur. 
 
Belli bir konu ve ülkeye odaklanmış, yurtdışındaki okulları iyi tanıyan, yurtdışı eğitimde en mühim konu olan vize alma konusunda Siz değeri öğrencilerimize en kaliteli hizmeti verebilecek “eğitim danışmanı” vasfına haiz insanlar Educaİstanbul markası çatısı altında Size hizmet veriyor. 
 
Türkiye’nin en iyi ve kaliteli eğitim danışmanları ile çalışıyoruz. 
 
Educaİstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak çalışanlarımızla da butik çalışıyoruz. Yani hizmet aldığınız insanlar en az 5 yıldır belli bir ülkeye odaklanmış, bu ülke özelinde hizmet vermiş ve halen de vermeye devam eden eğitim danışmanlarından oluyor. 
 
Educaİstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak en büyük farkımız Sizi en doğru yurtdışı eğitim danışmanı ile buluşturup, mümkün olabilecek en kaliteli hizmeti almanızı sağlamış olmak oluyor.
 
Tecrübesi ve birikimi bir yana, firmamızın en büyük sermayesi yurtdışı eğitim sektörüne yıllarını vermiş en kaliteli eğitim danışmanları ile çalışmasıdır.