Malta’da Yaz OkuluMalta’da Yaz Okulu

Malta, takımadalardan meydana gelen bir ülkedir. Güney Avrupa’da bulunan Malta, en turistik ülkeler arasında da yer almaktadır. Ülkede resmi dil Maltacadır, ancak ikinci anadil olarak İngilizce de tercih edilmektedir. Dil okullarının sayısı oldukça fazla olan Malta, 50 adet dil okulu ile oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Ülke nüfusuna göre oldukça fazla olan dil okulları, bu okullarda rekabetten kaynaklanan kalitenin artmasına sebep olmaktadır. En iyi İngilizce eğitimini alabileceğiniz dil okullarının yer aldığı Malta, dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler ile özellikle yaz aylarında dolup taşmaktadır. Akdeniz üzerinde yer alan Malta, ılıman bir iklime sahip olması sebebiyle de yazları hem turistik açıdan hem de eğitim açısından dikkat çekmektedir.  Yaz aylarında hem tatil yapmak hem de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, Malta’yı listelerinde ilk sıralara eklemektedir. Çünkü Malta birçok farklı özelliği ile dünya üzerindeki bütün ülkelerden öğrenci çekmektedir.

Malta’da Yaz Okuluna Başvuru Şartları

Malta’da yaz okullarına başvuru yapmak için uygulamanız gereken bazı yollar ve uymanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunların başında da öğrenci vizesi işlemlerinizi halletmeniz gelmektedir. Öğrenciler için vize alma sürecini hızlandıran Malta, aynı zamanda bu duruma kolaylıklar da getirmektedir. Malta’da yaz okulu için vize ve benzeri süreçleri sizin için araştırdık.

Malta İçin Vize Prosedürü

Malta’da yaz okuluna gitmek ve dil eğitimi almak isteyen kişiler, öncelikle vize almalıdır. Malta’ya vize alabilmek için de belli başlı şartları yerine getirmek gerekmektedir ve ülke tarafından bazı şartlar öne sürülmektedir. Malta’ya öğrenci vizesi almak için gerekli olan şartlar şu şekildedir;

  - Öğrenci vizesi için başvuracağınız zaman, ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 3 ay süre ile geçerli bir pasaportunuz olması gerekmektedir.

  - Varsa eski pasaportunuz da vize işlemleri esnasında yanınızda olmalıdır.

  - Hem eski, hem de yeni pasaportlarınızın dolu olan sayfalarının fotokopisi ile nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi de istenmektedir.

  - 3.5 cm x 4.5cm ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf (biyometrik fotoğraf)

  - Mezun olduğunuz okula ait diploma

  - Öğrenciliğiniz devam ediyorsa okula devam belgesi

  - Malta’da kalacağınız süre içinde masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belge ya da hesap bilgileri

  - Malta’da kaldığınız süre içinde masraflarınızı karşılayacak kişiden alınmış olan noter tasdikli bir belge

  - Çalışansanız son 3 aya ait maaş bordrosu

  - Daha önce İngilizce için gittiğiniz bir kurs varsa veya okul varsa b u kurs ya da okuldan aldığınız belge veya sertifikalarSeyahatinizin süresini kapsayan ekstra 15 günlük teminat bedeli

  - 18 yaş altı öğrenciler için; anne ve babanın nüfuz cüdanı fotokopileri ile öğrencinin vukuatlı nüfus kayıt örneği ve anne babadan noter onaylı muvafakat name olmalıdır.

Malta’da Yaz Okuluna Gitmenin Avantajları

Dil okullarının zengin oluşu ve sayılarının fazla oluşu sebebiyle dikkat çeken Malta, yaz okulu için bütün dünya insanları tarafından tercih edilmektedir. Malta’da yaz okuluna gitmenin avantajları da oldukça fazladır. Bu avantajlar nelerdir ve insana ne gibi artılar kazandırmaktadır merak edenler için bütün detayları paylaşıyoruz.

  - Vize kolaylığı

  - Türkiye’ye yakın olması

  - İklim şartları

  - Kültürel etkiler

  - İngilizcenin kullanımı

  - Etnik kökenler

  - Yaz ayları ve su sporları

  - Ulaşım

  - Modern hayat şartları

Yaz okulu için Malta’yı tercih etmeniz için birçok nedeniniz bulunmaktadır. Bunların başında da ülkenin öğrenciler için sunmuş olduğu vize kolaylığı gelmektedir. Birçok ülkede öğrenci vizesi almak büyük sorun yaşatabilmekte hatta bazen imkânsız hale gelebilmektedir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmanıza gerek bırakmayan Malta, öğrenci vizesinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Shengen vizesi için söz konusu olan zorluk, öğrenci vizesinde geçerli olmamakta ve özellikle yeşil pasaport sahibi olan kişiler daha kolay şekilde vize alabilmektedir. Yaz okulu için Malta’yı seçmenizin bir diğer avantajı da bu ülkenin konum olarak Türkiye’ye yakın olmasıdır. Uçak yolculuğu bu ülkeye 2,5 saat sürmekte ve Atatürk Havalimanından da haftanın her günü Malta’ya seferler düzenlenmektedir. İndirimli uçak bileti bulma avantajınız da oldukça fazladır. Yaz okulu için Malta’nın bir diğer avantajı da iklim özelliklerinin yaşamaya elverişli olmasıdır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ülke, yılın neredeyse bütün zamanlarında ılıman bir iklime sahip olmaktadır. Bu da yaz okulu için giden öğrencilerin iklim şartlarından dolayı zor anlar yaşamasının önüne geçmektedir. Durum böyle olunca iklim özellikleri de Malta’yı yaz okulu için tercih edilir bir ülke yapmaktadır. Malta’nın bir diğer avantajı da kültürünün Türkiye ile benzerlik göstermesidir. Akdeniz üzerinde yer alan Malta, İngiliz, İtalyan ve Arap kültürleri ile öne çıksa da Türkiye ile çok daha büyük benzerlikler göstermektedir. Kültürde yaşanan bu benzerlikler, Türkiye’den Malta’ya öğrenci olarak gitmeyi daha avantajlı hale getirmektedir. Malta’da resmi dil Maltaca olarak karşınıza çıkmaktadır. Ancak İngiliz sömürgesi altında uzun yıllar kalan Malta, ikinci anadili olarak İngilizceyi kullanmaktadır. Malta’da yaz okulu ve dil okullarına kayıt yaptırdığınız zaman, günlük hayat içinde İngilizceyi kullanan insanların sokakta var olması, İngilizce pratik yapmanızı sağladığı ve gün içinde sürekli İngilizce konuşmanızı mecbur kıldığı için katılmış olduğunuz yaz okulundan çok daha fazla verim alma şansı da elde etmiş olursunuz. Turizm ülkeleri arasında yer alan Malta, dünyanın birçok yerinden insanları misafir etmektedir. Bu da farklı kültürlerdeki insanların aynı topraklar üzerinde birleşmesine vesile olmaktadır. Malta’yı yaz okulu için tercih eden kişiler de bunun avantajını yaşamakta ve birçok farklı kültürü kısa süre içinde keşfetme olanağı bulmaktadır. Ülkenin bir diğer özelliği de su sporlarının gelişmiş olması ve yaz aylarının oldukça hareketli geçiyor olmasıdır. Deniz, güneş ve kum üçlüsünü seven, su sporları ile arası iyi olan kişiler, hem eğitim hem de tatil yapma fırsatını Malta’da aynı anda yakalayabilmektedir. Bu tür aktiviteler yaparken insanların birbirleri ile çok daha fazla iletişim kurmaları gerekmektedir. Bu da İngilizcenizi fark etmeden çok daha ileri seviyeye taşımanızı sağlamaktadır.

Malta’da Yaz Okulu Fiyatları

Malta’da yaz okulu fiyatları, yurtdışında yer alan diğer okullara göre çok daha uygundur. Bunun sebepleri arsında da Malta’da birçok dil okulunun bulunuyor olması ve bu okulların birbirleri ile rekabet halinde olması yer almaktadır. Malta’da 50 adet dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okulları ülke nüfusuna oranla oldukça fazla sayıdadır. Durum böyle olunca dil okulları da eğitim için avantajlı fiyatlar belirlemekte, bu sayede diğer dil okulları ile rekabete girebilmektedir. Türkiye’den de Malta’ya yaz okulu için giden birçok öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrenciler genellikle yaz aylarını tercih etmekte bu da Türk öğrencilere indirim yapılmasının önünü kapatmaktadır. Hem dil öğrenmek aynı zamanda da ülkenin nimetlerinden faydalanmak isteyen Türk öğrenciler, yazın okulların mevcudunu arttıran profiller arasında yer almaktadır. Durum böyle olunca kış aylarında da okulları dolsun isteyen Malta, bu anlamda Türk öğrencilere yazın indirim uygulamamaktadır. Daha avantajlı fiyatlardan yararlanmak isteyen Türk öğrenciler kış aylarında dil okullarına gitmeyi tercih edebilirler.

 

Geri dön

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.