İngiltereİngiltere

Yurtdışında dil eğitimi denildiği zaman kuşkusuz akla ilk gelen ülkelerden biri İngiltere, seçkin eğitim kurumları ve okul seçeneklerinin fazla olmasının yanı sıra, tarihi dokusu, yaşam tarzıyla dünyanın dört bir yanında İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere ev sahipliği yapıyor. İngiltere’de özellikle Londra, Oxford, Cambridge, Brighton başta olmak üzere ülkenin neredeyse tamamında farklı seçenekler ile dil okulları bulunmaktadır.

Kaliteli eğitim kurumlarının yanında İngiltere, İngilizceyi düzgün British aksanı öğrenmek için tek ve en iyi alternatif sayılabilir. Ayrıca İngiltere yoğun ve hareketli sosyal hayatı ile dil öğrenmek konusunda en önemli faktörlerden biri olan pratik yapma konusunda çok iyi bir seçenektir.

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler haftada en az 15 saat eğitim almak zorundadırlar. Seçilen dil okuluna göre sınıflar 8- 16 kişilik olarak belirlenmektedir. Eğitim başlangıcından önce yapılan seviye tespit sınavları ile öğrencinin seviyesine uygun sınıfta eğitim almaya başlar. Öğretmen eşliğinde sınıfta yapılan derslerin yanı sıra aynı sınıfta aynı seviyede yabancı öğrencilerin bulunmasıyla oluşturulan uluslararası sınıflar ile ders dışında ve ders arasında İngilizcenizi geliştirmek adına faydalı olan diğer bir etmendir. Türkiye’ ye yakın olması Türk öğrenciler  ve aileleri için önemli avantajlar sağlamaktadır.

İngiltere’de Yaşam

Sadece Birleşik Krallığın değil neredeyse dünyanın en gözde ülkelerinden biri olan İngiltere kendine has dokusuyla kültür, eğitim, eğlence konusunda oldukça çekici bir yer. Bünyesinde bulundurduğu eğitim kurumlarında kendinizi geliştirebileceğiniz gibi festival, konser, müze ve spor faaliyetleri gibi birbirinden farklı sosyal aktiviteleri ile keyifli zaman geçirebileceğiniz bir ülke. Hareketli, eğlenceli yapısıyla Londra’dan, okyanus kıyısında bulunan Brighton’a, Beatles’ın doğduğu topraklar Liverpool’a geniş seçenek yelpazesi sunan İngiltere’de kendinize uygun bir şehir bulmak çok kolay.

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de bulunduğunuz süre zarfında konaklamanız için hem isteğinize uygun hem de bütçenize uygun aile yanında konaklama, öğrenci yurdu, paylaşımlı daire veya otel gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Aile yanı: Ana dili İngilizce olan bir aile yanında konaklamak hem kültürel anlamda gelişmenize olanak sağlayacağı gibi dilinizi geliştirme konusunda da oldukça fayda sağlayacaktır. Okullar tarafından özenle seçilen ailelerin evinde tek kişilik veya iki kişilik odalarda sizin seçeceğiniz şekilde olabilir.

Öğrenci Yurtları: İngiltere’de bazı dil okulları kendi bünyesinde öğrenci yurtları da barındırmaktadır. Özellikle yeni insanlarla tanışmak, sosyal çevrenizi genişletmek adına iyi bir seçim olabilir. Öğrenci yurtlarında odaların özellikleri, yemek gibi seçenekleri sizin seçiminize göre fiyatlandırılmaktadır.

Paylaşımlı Daire: Uzun süre İngiltere’de kalacak öğrenciler için iyi bir seçimdir. Evin büyüklüğüne göre kişi sayısı değişmekle birlikte, eşyalı ve faturalar dahildir. Evde kalacak kişi sayısına göre bölünen kira ile maliyeti düşürmektedir.

OtelOteller maliyet açısından diğer seçeneklere göre daha pahalı olduğu için kısa süreli konaklamalar için uygun olmaktadır.

 

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.