Dubai’de Yaz OkuluDubai’de Yaz Okulu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biri olarak karşınıza çıkmakta olan Dubai, çok yakın bir geçmişe kadar bir sahil kasabası olarak bilinmekteydi. Uzun yıllar İngiltere himayesi altında kalmış olan Dubai, bölge topraklarında petrol bulunması ile birlikte dünyanın en modern şehirleri arasında yer almayı başarmıştır. Köklü bir tarihi olmayan fakat gelmiş olduğu konum itibariyle oldukça önemli bir yere sahip olan Dubai, son zamanlarda altın çağını yaşamaktadır diyebiliriz. Bölgede yer altı kaynaklarının zengin olması şehrin yapısını da köklü oranda değiştirmiş, Dubai’nin yeniden inşa edilmesini sağlamıştır. Dünyanın en pahalı şehirleri arasında ilk sıralarda yer alan Dubai, şehir içinde atmış olduğunuz bir turda bile maddi anlamda ne kadar zengin bir bölge olduğunuz anlayabileceğiniz bir yerdir. Sokaklarda altın kaplı objeler, arabalarda altın süslemeler hatta yemeklerde dahi altın parçaları görmenizin olası olduğu Dubai, yaşam standartları açısından oldukça yüksek bir şehirdir. Şehirde birçok gökdelen, alışveriş merkezi ve benzeri yapı bulunmaktadır. Devasa gökdelenlerin inşa edilmiş olduğu Dubai, oldukça zengin bir şehirdir. Resmi dil Arapça olmasına rağmen sokaklarda İngilizce ve Hintçe gibi dillerin yanı sıra daha birçok dil konuşulduğu da görülmektedir. Bu da insanların burada çok kolay bir şekilde dil öğrenmesini sağlamaktadır. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı Dubai yabancı dil eğitimi konusunda da son yıllarda oldukça rağbet görmektedir. Yaz okulu ve dil eğitimi için alternatif ülkelerden biri olan Dubai, en kaliteli ve en etkili İngilizce eğitimini alabileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Dubai halkının neredeyse %85’lik bir kısmı günlük hayatında İngilizceyi tercih etmektedir. Şehir merkezinde yaşayan insan grupları da genellikle uluslar arası profillerden oluşmaktadır. Yani aynı çatı altında birçok farklı milletten insan şehir merkezinde yer almaktadır. Bu da ortak dil olarak İngilizcenin oldukça sık kullanılmasını sağlamaktadır. Dubai’de yaz okulu imkânlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için birçok avantaj da bulunmaktadır. Bu avantajlar nelerdir, Dubai’de yer alan dil okullarının yapısı nasıldır, ne tür aktiviteler yapılmaktadır ve yaz okulu için Dubai’ye nasıl başvuru yapılabilmektedir gibi merak ettiğiniz birçok detayı sizin için araştırdık.

Dubai’de Yaz Okulu Yapıları

Dubai’de yer bir yaz okulu ya da dil okulunda yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, bu okullarının yapıları hakkında bilgi edinerek işe başlayabilirsiniz. Dubai, insan yapısı itibari ile İngilizceyi en iyi öğrenebileceğiniz şehirler arasında yer almaktadır. Tamamında neredeyse İngilizce konuşulmakta olan Dubai, dil okulları ve yaz okullarında da en iyi seçenekleri size sunmaktadır. Yaz okulları için ayrı periyotlar izlenmektedir. 2 haftadan başlayıp 8 ve üzeri haftalara kadar yaz okulu süreleri mevcuttur. Son yıllarda yabancı dil eğitimi veren ülkelere alternatif olan Dubai, haftada 20 saat ve üzerinde yabancı dil eğitimi alan öğrencilere çalışma imkânı da tanımaktadır. Dubai’de 12 hafta eğitim alan dil okulu öğrencileri de bu şehirde çalışmaya başlayabilmektedir. Resmi olarak haftalık 20 saat çalışma iznine otomatikman sahip olan öğrenciler, çalıştıkları işlerden saat başına 17 ile 20 dolar arasında değişmekte olan ücretler kazandırmaktadır. Yaz okulu boyunca sadece eğitim almakla kalmayacağınız ve çalışmak, eğlenmek gibi süreçleri de yaşayabileceğiniz yaz okulu programlarına sahip olan Dubai, şehirde sürekli İngilizce konuşulduğu için öğrencilerin pratik yapmasını da sağlamaktadır. Dil okulu ve yaz okulları için öğrenci vizesi veren Dubai’nin vize için uygulamış olduğu prosedürler de bulunmaktadır.

Dubai’de Vize Prosedürleri

Yaz okulu için Dubai’yi seçtiğiniz takdirde, ülkeye giriş yapmak için vize almanız gerekecektir. Oldukça zor vize vermekte olan Dubai, öğrencilere özel vizede kolaylıklar sağlayabilmektedir. Dil okulları ve yaz okullarının son dönemlerde oldukça popüler olması, Dubai’nin de yaz okulu için vize engelini esnetmesine neden olmuştur. Öğrenciler için çok daha kolay şartlar ile vize vermekte olan Dubai, isteyen tüm öğrencilerin Dubai’de yabancı dil öğrenmesinin önünü açmaktadır. Hatta son dönemlerde bazı dil okulları ile yapılan anlaşmalar sayesinde vizede kolaylık sağlanmasının yanı sıra banka hesaplarında para bulundurmak gibi zorunluluklar da ortadan kaldırılmaktadır.

Dubai’de Yaz Okuluna Gitmenin Avantajları

Yurtdışında birçok ülke tarafından yaz okulu ve dil kursu eğitimi verilmektedir. Ancak Dubai’de yaz okuluna gitmenin avantajları diğer ülkelerden çok daha fazla olabilmektedir. Dubai, Arap kültürünün yanı sıra daha birçok kültürün bir arada var olmakta olduğu bir şehirdir. Bundan dolayı da şehrin her yerinde, özellikle de merkezde hakim olan dil İngilizcedir. Bu da yaz okulu için gitmiş olan ve yabancı dil eğitimi almakta olan öğrenciler için büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü almış oldukları İngilizce eğitimi pekiştirebilecekleri bir ortam Dubai’de kendiliğinden var olmaktadır. Öğrenciler günlük hayatları içerisinde şehrin her yerinde İngilizce konuşan insanlar ile karşılaşacak ve bu da İngilizce eğitiminde okuma ve yazmaya ek olarak pratik yapma artısını öğrencilere kazandıracaktır. Bunun yanı sıra farklı kültürleri bir arada görme ve o kültürdeki insanlar ile yaşamak durumunda kalan öğrenciler, kültürel anlamda da oldukça fazla bilgi edinecektir. Dubai, hayat standartları oldukça yüksek olan bir şehirdir. Burada her zaman her şeyin en iyisine ulaşma fırsatınız da bulunmaktadır. Bu da şunu gösteriyor ki Dubai yaz okulu için de tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Kentin yapısı, modern bir hayatı öğrencilere sunmaktayken, güzel denizi ve plajları da yaz okulu boyunca güzel bir tatil yapma avantajını da öğrencilere sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra öğrenci olarak Dubai’de bulunan kişilerin haftada 20 saate kadar çalışma izni bulunmaktadır. Çalışma ücretleri de oldukça yüksek fiyatlardan hesaplanmaktadır. Saat başına 17 ile 20 dolar arasında para kazanabilen öğrenciler, dil eğitimi boyunca kendi paralarını kazanabilme avantajına da sahip olmaktadır. Zengin bir kentsel kültüre sahip olan Dubai, yaşam standartlarının üst seviyede olması sebebiyle belki de birçok yaz okulu öğrencisiniz hayatı boyunca göremeyeceği imkânları 3 aylık süre için görmelerini sağlamaktadır. Ayrıca iş olanakları konusunda da oldukça gelişmiş olan Dubai, öğrencilerin burada çok kolay bir şekilde iş bulmasını da olağan hale getirmektedir. Bu ve benzeri daha birçok sebep ile avantajlı bir şekilde yaz okulu sürenizi geçirmenizi sağlayan Dubai, Türkiye’ye yakınlığı ile de büyük avantaj sağlamaktadır. Türkiye’ye 4,5 saat uzaklıkta olan Dubai’ye Türkiye’den hemen hemen her gün uçak seferleri düzenlenmektedir. Bu da uçak biletlerini çok daha uyguna bulma avantajını da size sunmaktadır.

Dubai’de Yaz Okulu Fiyatları

Dubai’de yaz okulu fiyatları, beklenenin biraz üzerinde olabilmektedir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi Dubai, en pahalı şehirler arasında yer almaktadır. Bu durum yaz okulu ve dil okulları üzerinde de etkili olmaktadır. Yaz okulu olarak seçeceğiniz okulların fiyatları değişkenlik gösterse de Dubai gibi zengin bir şehirde yabancı dil eğitimi alabilmek için biraz fazla miktarları gözden çıkarmanız gerekecektir. Birçok farklı imkân ve avantajı size sunmakta olan Dubai, yaz okullarında en iyi eğitimi alabilmeniz için bazen bazı kampanyalar da düzenleyebilmektedir. Yaz okulu başvuru süreçleri ve kampanyalar ile bilgi almak istediğinizde, online hizmet veren internet sitelerini ya da dil okulu programları düzenleyen firmaları bilgi almak için tercih edebilirsiniz.

 

Geri dön

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.