AlmanyaAlmanya

Günümüzde kullanılan diller arasında İngilizce en popüler dil olarak gözükse de Avrupa’da en çok konuşulan dil Almancadır. Başta Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda İsviçre gibi ülkelerde kullanılan Almanca, bu ülkelerde eğitim almak isteyen veya kariyer hedefleri olan bireysel için olmazsa olmaz bir anlam teşkil etmektedir.

Disiplinli yaşam tarzını eğitim hayatına da entegre eden Almanya ileri teknolojisi ve otomotiv sektöründe yaptığı atılımlarla özellikle mühendislik eğitimi gören öğrenciler için hem dil öğrenmek adına hem de sektörel eğitimler için önemli bir konumdadır. Aynı diğer yabancı dillerde olduğu farklı seviyelerden oluşan Almancayı, Münih, Berlin, Frankfurt ve Duesseldorf gibi eğitim için popüler şehirlerin yanı sıra Almanya’nın neredeyse her noktasında bulunan dil okullarında eğitim alarak öğrenebilirsiniz.

Almanya’da Dil Eğitimi

Almanya’da dil eğitimi veren okullarda haftalık ders saati minimum 20 saattir. Genellikle yaz aylarında tercih edilen ve süresi 3 ay olan dil eğitimi için alınan vizeler turist vizesi, daha uzun süreli dil eğitimleri veya akademik eğitimler için alınan vizeler ise öğrenci vizesi olmaktadır.  Ülkenin birçok noktasında bulunan dil okullarında hem haftalık ders saatinizi hem de eğitim süresinizi belirleyerek maksimum fayda ile eğitim alabilirsiniz.

Almanya’da Yaşam

Almanya tarihi dokusu, kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile dil eğitiminizin dışında kültürel yönden de sizi geliştirebilecek birçok unsuru içerisinde barındırmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile çevresindeki çok sayıda ülkeye gitme fırsatı yakalarken de boş zamanlarınızda turistik geziler planlayabileceğiniz bir ülke olma özelliği taşımaktadır. Planlı ve sistematik düzeni hayatın tümüne yansıtmayı başarabilmiş Almanya’da düzenli ve sakin bir eğitim süreci geçirmeniz mümkündür. Birçok Türk vatandaşının yaşadığı ülkede özellikle yemek konusunda zorluk çekmemenize olanak sağlayacağı gibi pratik yapmanız ve daha kısa sürede dilinizi geliştirmeniz açısından Türk vatandaşlarının yoğun olmadığı bölgelerde yaşamanız size daha faydalı olacaktır.

Almanya’da Konaklama

Educaistanbul farkı ile eğitim süreniz boyunca konaklama işlemlerini gerçekleştirmek içinde yanınızdayız. Eğitim almak istediğiniz şehir, bütçeniz doğrultusunda size uygun konaklama türüne uzman danışmanlarımız ile birlikte karar vererek onların tavsiyeleri ile daha avantajlı ve doğru kararlar verebilirsiniz.

Birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da okulların kendi yurtlar, aile yanında konaklama, paylaşımlı daire gibi seçenekler ile konaklama seçenekleri mevcuttur.
 

Öğrenci YurtlarıBazı eğitim kurumlarının kendi bünyesinde bulundurduğu öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bunlar genellikle kampüs civarında veya yakın uzaklıkta olduğu için hem zamandan hem de ulaşım masrafı konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler ile yeni kültürleri tanıma fırsatı yakalarken, yabancı dilinize de geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama: Dilerseniz okullar tarafından daha önceden belirlenen ailelerin yanında tek kişilik veya iki kişilik odalarda konaklayabilirsiniz. Dil eğitimi için gelen öğrenciler için oldukça faydalı bir konaklama çeşididir. Kahvaltı ve akşam yemeğinin konaklamaya dâhil olduğu bu seçenek ile hem daha ekonomik hem de öğrenmek istediğiniz dilin, ana dili olan insanlarla yaşamak size oldukça büyük bir fayda sağlayacaktır.

Paylaşımlı DaireDaha uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için tavsiye edilen bu konaklama çeşidinde dairenin büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişi ile bir daireyi paylaşırsınız. Ortak kullanım alanının yanı sıra size ait bir odanın bulunduğu paylaşımlı dairelerde mutfak harcamaları bireysel olurken, diğer giderler ortak olarak ödenmektedir.

 

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.