Yurtdışında Sertifika ve Diploma ProgramlarıYurtdışında Sertifika ve Diploma Programları

Ülkemizde üniversite eğitimini tamamlayan fakat ortalama 2 yıl süren yüksek lisans programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler tarafından günümüzde sertifika programları giderek daha çok tercih edilen bir eğitim programı haline gelmiştir.

Yüksek lisans programlarına oranla daha kısa süreli olması ve daha ekonomik olması, birçok farklı programda eğitim alınabilmesi ile sertifika programları iş hayatına girmeden önce alınabilecek iyi bir eğitim seçeneği olmaktadır. Lisans eğitimi aldığınız bölüm hakkında kendinizi geliştirebileceğiniz gibi sertifika programları sayesinde yabancı dilinizi de geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Sertifika programlarının süresini kendiniz seçeceğiniz gibi ideal bir sertifika programı en kısa 3 ay sürmektedir. Sertifika programları mesleki eğitim odaklı olduğu için eğitim süresinin ardında staj imkânı da sunmaktadır. Böylelikle teorik eğitimin ardından staj süresi boyunca pratik yaparak kendinizi mesleki yönden geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Neden Yurtdışı Sertifika Programı?

Yurtdışı sertifika programlarının avantajları:

 1. Diğer eğitim programlarına kıyasla sertifika programlarına kabul edilmek daha kolaydır.
 2. Eğitim maliyeti daha ekonomiktir.
 3. Yüksek lisans eğitimine göre eğitim süresi daha kısa sürmektedir.
 4. Sertifika programlarında eğitim uygulama ağırlıklıdır. Böylelikle bölümünüz hakkında daha aktif bir eğitim süreci geçirirsiniz.
 5. Staj ve çalışma izni alma hakkı sunmaktadır. Özellikle kariyer hedeflerini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için iyi bir başlangıç olmaktadır.

Popüler Yurtdışı Sertifika Programları

 • Yönetim Bilimleri Sertifika Programları: İşletme, Pazarlama, Finans, IK, Turizm, Ticaret
 • Mimarlık ve Mühendislik Sertifika Programları: Mimarlık, Mühendislik, İç Mimarlık
 • Sahne Sanatları Sertifika Programları: Oyunculuk, Yönetmenlik, Senaryo Yazarlığı
 • Mutfak Sanatları Sertifika Programları: Aşçılık, Pastacılık, Şarap
 • Bilgisayar Teknolojileri: IT, Grafik Tasarım, E-Ticaret

Sertifika/Diploma Programlarını Seçeceklere Tavsiyeler

 • Seçmiş olduğunu sertifika programı, kariyer hedefleriniz doğrultusunda uzmanlaşmak istediğiniz alan ile ilgili olmalıdır.
 • Seçmiş olduğunuz programın adı ne olursa olsun sizin için önemli olan isimden ziyade alacağınız derslerin neler olduğudur. Her bölümün geniş bir çalışma alanı vardır bölümünüz hakkında çalışmak istediğiniz alanda dersler almanız sizin için daha faydalı olacaktır.
 • Programların süreleri sizi yanıltmamalıdır. Sizin için önemli olan eğitim süresinden ziyade kaç saat ders alacağınız ve derslerin içeriğidir.
 • Seçmiş olduğunuz ülke, şehir, okulun konumu, ulaşım imkânları, konaklama seçenekleri ve staj imkanları eğitimin kendisi kadar önemlidir.
 • Uzmanlaşmak istediğiniz bölüm ile alakalı ülke seçimi sizi o bölüm hakkında daha donanımlı bir hale getirecektir. Örneğin bilgisayar odaklı bir eğitimde teknolojiye yön veren ülkeler ilk seçeneğiniz olmalıdır.

 

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.