KanadaKANADA

Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından popüler ülkelerden birisidir. Ülkenin anadili olan İngilizcenin yanı sıra Fransızcada ülkede kullanılan ikinci bir diğer dildir. Böylelikle Kanada’ya dil eğitimi için öğrenciler iki dil birden öğrenme avantajını yakalamaktadır. Kanada’nın yaşam masrafları Amerika ve İngiltere’ye daha az maliyetli oluşu ise bir başka artısıdır. BM’ler tarafından dünyada yaşanabilir ülkeler listesinde ilk sıralarda kendine yer bulan Kanada’da iyi bir eğitim görmenin yanında düzenli ve huzurlu bir ülkede yaşama fırsatı elde edebilirsiniz.
 

Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada, dil eğitiminde tercih edilen önde gelen ülkelerden birisidir. Toronto ve Vancouver yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen iki şehirdir. Kanada’da dil eğitimi için seçenekler oldukça fazladır kolejler, dil okulları ve üniversitelerin dil programları dil eğitiminde birer seçenektir. Okulların eğitim kalitesinin yüksek olmasının dışında diğer ülkelere göre fiyatları daha uygundur. Kanada’da dil eğitimi almanın bir diğer avantajı TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunmasıdır.
 

Kanada’da Yaşam

Eğitim kalitesinin yüksek olması, doğal güzellikleri, suç oranlarının düşük olması, hoşgörülü toplum yapısıyla Kanada herkesin yaşamak isteyeceği bir ülkedir. Kanada’nın batısında doğal güzellikleri ile yer Vancouver, doğusunda ise modern yapısıyla Toronto dikkat çekici iki şehirdir. Yaşam maliyetleri açısından diğer birçok ülke ile kıyaslandığında ekonomik olan Kanada’da dil eğimi için gelen öğrencilere çalışma hakkı verilmez ancak dil okullarındaki bazı çalışma programlarına katılan öğrencilere part time çalışma hakkı tanınmaktadır.
 

Kanada’da Konaklama

Birçok ülkede olduğu gibi Kanada’da konaklama okulların konaklama birimleri tarafından ayarlanır. Yurtdışında gelen öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda konaklama işlemleri kendileri de yapabilir.

Yurt: Maliyetleri şehir ve verilen hizmetlere göre değişmektedir. Genellikle kampüs içi veya okula yakın olmalarından dolayı ulaşım giderlerinden ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Yurtların özelliklerine göre kütüphane, spor salonu gibi hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

Aile Yanı: Okullar tarafından belirlenen aileler yanında kalarak konaklama ihtiyaçlarınızı gidermeniz bir başka seçenektedir. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı, akşam yemeği fiyatlara dahil olması maliyeti azaltmaktadır. 

Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.